Jdi na obsah Jdi na menu
 


No rozmýšlela sem se jestli to tu mám dát nebo nemám... no ale jak vidíte aspoň pro zajímavost mi to nedalo :). No ten sport je skákání přes překážky s králíkem. podle mě to musí být docela fuška ho to naučit. než sem ebinku naučila skákat přes hromádku klacků docela mi to trvalo. no nebudu tu pořád jen psát o sobě tak historie o "králičím parkuru" vás asi moc nezajímá tak přejdeme k pravidlům. Králíci závodí ve čtyřech dysciplínách a to je přímý a členitý parkur, skok do výšky a skok daleký. králík trasu absolvuje na vodítku, ale nesmí za ně být tažen. Páníček nesmí překonávat překážky spolu s králíkem. Abys te se mohly přihlásit musí být vodič starší 7 let a králík 4 měsíců. Při skoku dalekém musí být králík starši 12 měsíců. Samice nesmí být březí nebo kojící.

No to byo tak zhruba z pravidel a ted jenom abyste věděly jak sou králíci roztřízení. ;)

Lehká třída - max. výška překážky 30 cm, na trati je nejvíše 8 překážek                                   Střední třída - max. výška překážky 38 cm, natrati je nejvíše 10 překážek                                Těžká třída - max.  výška překážky 45 cm, na trati je nejvíše 10 překážek                                 Elitní třída - max. výška překážky 50 cm, na trati je nejvíše 12 překážek

No tak nevím jestli bych to ebinkou jela . To bude asi tak všechno. Změřte si kolik je 30 cm na pravítku a uvidíte kolik bude muset váš králíček skočit. Pochybuju že bysme to zvládli. No doufám že se vám článek líbil a zas někdy tu něco napíšu (chodím tu každý den)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ahoj

(barčík havlík, 7. 3. 2010 18:22)

ahoj mám neposedného králíka který se jmenuje karel někdy mu řikáme carlosi no prostě,někdy v létě sme šli s kámoškou ven s králíkama ona má taky králíka(samici)no tak sme je trénovali venku naučili sme je běhat po schodech nahoru a dolu a teď je zima skoro jaro a já ho chci trénovat jenže když má přes něco skočit tak si lehne a ani se nehne poraťte pls barča?!? :-)

for sima

(natka, 30. 1. 2010 8:28)

tak to je hezký my vlete deme s ebinkou ven a tam cvicime za pamlsek :)

ahojky

(sima, 29. 1. 2010 18:33)

jj to znám jmenuje se to "králičí hop,, moje beraní slečna Nella za mnou pořát hopká když dám na chodbu překážku (chodba má 1m na šířku pžekážka musí být stejně široká aby jí neobešla)já sem jí přeskočila a Nellinka hned na poprvé za mnou hop a pžeskočila:D